COVID-19

В связи со скорым окончанием школьных каникул просим Вас, уважаемые родители, в случае, если Ваши дети на каникулах находились в регионах, где распространяется короновирус (Китай, Северная Италия, Япония, Сингапур, Южная Корея, Иран), сообщить об этом руководству школы и следовать их указаниям по организации учебной работы. Рекомендуем по возможности провести две недели дома и следить за состоянием здоровья.

Сегодня мы отправили директорам всех детских садов, общеобразовательных школ, профессиональных училищ и университетов призыв следить за ситуацией и действовать в соответствии с рекомендациями Департамента здоровья. 

Вместе с Департаментом здоровья мы следим за развитием событий и при необходимости предоставим дополнительную информацию.


Info koroonaviiruse kohta
 
Alates 26.02 on EDCD (Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus) riskihinnangust lähtuvalt koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik ja Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmont regioonid), Iraan, Jaapan, Singapur, Lõuna-Korea.
 
Vt jooksvalt täienevat riskipiirkondade kaarti.
USA John Hopkinsi Ülikooli teaduse- ja insenerikeskuse loodud virtuaalne kaart
 
Kui olete viibinud viiruse levikupiirkonnas ja 14 päeva jooksul pärast reisilt saabumist on tekkinud palavik, köha või hingamisraskused, siis:

  • Kontakteeruge esmalt telefoni teel oma perearstiga või küsige nõu perearsti infoliinilt 1220 või kontakteeruge kiirabiga numbril 112.
  • Viibige siseruumides ja vältige kontakte teiste inimestega.
  • Aevastades või köhides katke suu ja nina ühekordse salvrätiga (mis tuleb kohe minema visata) või varrukaga, mitte palja käega.

Kui olete viibinud viiruse levikupiirkonnas, kuid sümptomeid ei ole, siis 14 päeva jooksul:

  • Jälgige oma tervist ja palaviku, köha või hingamisraskuste tekkimise korral kontakteeruge telefoni teel koheselt arstiga.
  • Kui võimalik, püsige kodus (kasutades kodus töötamise/õppimise võimalust), sama soovitus kehtib ka õpilastele.
  • Võimalusel vältige ühistransporti ja rahvarohkeid kohti.

Koroonaviiruse vältimiseks: