Tartu koolides on viimaste aastate suurim medalisaak

https://tartu.ee/et/uudised/tartu-koolides-viimaste-aastate-suurim-medal...

Kuna sel aastal jääb ära traditsiooniline tublimate koolilõpetajate vastuvõtt, siis saavad medali ja kiitusega lõpetanud noored linnapea tänukirjad kätte oma kooli lõpuaktusel koos lõputunnistusega,
Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on vaatamata pandeemiast tingitud keerulistele õpitingimustele Tartu koolides tublisid lõpetajaid tänavu rohkem kui eelnevatel aastatel. „Medalistide arvu tõus näitab, et Tartu õpilased ja õpetajad saavad väga hästi hakkama mistahes oludes ning see kinnitab taaskord Tartu hariduse hea taset,“ tunnustas linnapea Tartu koolides tehtavat head tööd.

Kuld- ja hõbemedaliga lõpetanuid on Tartu gümnaasiumides tänavu 127. Kuldmedaliga lõpetas 55 ja hõbemedaliga 72 noort. Enim oli medaliste HTG (26 kuld- ja 33 hõbemedalit). Miina Härma gümnaasiumi lõpetas kuld- ja hõbemedaliga 19 noort, Tamme gümnaasiumi 16, Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi 12, Jaan Poska gümnaasiumi 9, Annelinna gümnaasiumi 5, Täiskasvanute gümnaasiumi 5 ning Waldorfgümnaasiumi 2 noort.

Kiitusega lõpetab tänavuse kooliaasta 64 kutseharidust omandanud noort, kellest 53 õppis Tartu Kutsehariduskeskuses.

Tartu linn premeerib tublisid õppureid lisaks tänukirjale ka rahalise preemiaga. Gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetaja ja kutseõppeasutuse kiitusega lõpetaja (kellel keskmine hinne 5) saab 200 eurot; hõbemedaliga lõpetaja ja kutseõppeasutuse kiitusega lõpetaja (keskmine hinne 4,6-5) saab 150 eurot. Stipendium kantakse üle lõpetaja arvelduskontole juuli alguses.

Gümnaasiumite lõpuaktused toimuvad koolides alates 18. juunist.

Lõpuaktused: https://www.tartu.ee/et/koolide-lopuaktused

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.