Tartu linn tunnustab olümpiaadidel osalejaid ja nende juhendajaid

© https://www.tartu.ee/et/uudised/tartu-linn-tunnustab-olumpiaadidel-osale...

Sel õppeaastal toimus Tartu Ülikooli teaduskooli korraldusel 24 aineolümpiaadi piirkonna- ja eelvooru, millest võttis kokku osa üle 1000 Tartu õpilase.

Aineolümpiaadide piirkonnavoorudes edukalt esinenud õpilased saavad tihti võistlemist jätkata ka üleriigilistes lõppvoorudes ning nii mõnelgi juhul ka rahvusvahelistel olümpiaadidel.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on kiiduväärt, kuidas koolid on sel keerulisel õppeaastal üles näidanud paindlikkust ja kohanemisvõimet ning seda ka õpilasvõistluste läbiviimisel. „Vaatamata sellele, et koolid olid pikki perioode distantsõppel, viidi olümpiaadide eelvoorud siiski edukalt läbi ja andekad õpilased said taas oma võimeid proovile panna,“ sõnas Klaas.

Tänavu väärib äramärkimist 142 õpilast 20 Tartu linna koolist, kes jõudsid piirkonnavoorudes kolme parima sekka. Mitmekordselt tublisid ehk õpilasi, kes saavutasid suurepäraseid tulemusi kahel ja enamal olümpiaadil oli kokku 31. Viiel erineval olümpiaadil tõusid esikolmikusse Miina Härma Gümnaasiumi õpilased Meena Rooden ja Liis Siigur. Tipptulemustega särasid neljal erineval aineolümpiaadil Jaan Artur Viirsalu Tartu Mart Reiniku Koolist ning Keidi Käärmann ja Kristjan-Erik Kahu Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

Tartu Linnavalitsuse haridusosakkonna juhataja Riho Raave tõdes, et õpilaste tublide tulemuste juures mängivad tähtsat rolli ka koolipoolsed juhendajad. „Olümpiaadideks ettevalmistamine nõuab õpetajatelt  lisatööd ja pühendumist. On märkimisväärne, et meie õpetajad on suutnud uutes ja kohati väga keerulistes oludes leida aega ja jaksu ka andekate õpilaste toetamiseks. Tartu linn on väga uhke tublide õpilaste ja nende juhendajate üle!“.  

Tänukirjad ja meened õpilastele ning neid juhendanud õpetajatele toimetatakse koolidesse juuni alguses.

Suur tänu kõigile teile siin nimekirjas!

Nimi

juhendaja

Olümpiaad

Koht

Kommentaarid

Svetlana Džepka

Maire Küppar

Eesti keel teise keelena

Lõppvooru kutsutud

 

Ervin Ivanov

Maksim Ivanov

matemaatika

2

7. klasside arvestuses

Diana Jefremova

Anne Luts, Maarja Must-Vikman

eesti keel teise keelena

Lõppvooru kutsutud

 

Kamilla Kaag

Irina Abisogomjan

vene keel emakeelena

lôppvooru kutsutud

 

Maria Kozõreva

Toomas Vaino

füüsika

3

9. klasside arvestuses

Maria Kozõreva

Veronika Kim

ühiskonnaôpetus

3

Põhikooli III kooliastme arvestuses

Lilia Štšaslivaja

Anne Luts, Maarja Must-Vikman

eesti keel teise keelena

lõppvooru kutsutud

 

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.