Just Film avab festivali koos lapse õiguste programmiga

12. novembril algab 22. noorte- ja lastefilmide festival Just Film avatakse 12. korda linastuv Just Filmi lapse õiguste programm. Vaatajate ette tuuakse 51 täispikka filmi, millest üheksa on lapse õiguste programmis. Filmid käsitlevad laste ja noorte elu, mille peategelased on noored, kes enda sisemaailma alles avastavad. Filmid valiti välja 21 linateose hulgast ning valimisprotsessis osalesid nii spetsialistid kui ka noored ise. 

„Lapse õiguste programmis on iga film justkui sõõm päris elu, kus saab õppida läbi lugude nägema iga elu külge selle võlus ja valus. Samas tasub meeles pidada, et pärast raskema sisuga teose vaatamist on oluline võtta hetk, et kogetut mõtestada kinokaaslastega, sõpradega või vanematega − nii täidab see oma eesmärki,“ ütles Lastekaitse Liidu lapse õiguste saadikute mentor Triin Sooäär, kes koos teiste noortega osales ka festivalifilmide valimises.

Lapse õiguste programmi filmid on mõeldud igas vanuses kinokülastajale.

Lapse õiguste programmi saadik on sellel aastal lapsevanem ja raadiosaatejuht Indrek Vaheoja, kes aitab programmi tutvustada ja osaleb pärast filmilinastust toimuvatel aruteludel.

Filmiprogramm avatakse 12. novembril kell 17.00 Apollo Kinos Coca-Cola Plazas värske Ameerika Ühendriikide-Saksamaa filmiga „Üks miljonist“ (režissöör Joya Thome, 2022). Linateos jutustab Ameerika Ühendriikides elavast noorest juutuuberist ja akrobaadist Whitneyst ning noorest sakslannast Yarast, kes on Whitney andunud fänn. „Üks miljonist“ näitab tänapäeva internetimaailma kahe erineva, kuid ometi nii sarnase kogemusega tüdruku silmade läbi. Film kujutab teismeeas noore inimese kujunemist, vastandades samal ajal armutut tippsporti ja eneseotsinguid. Linastusele järgneb vestlusring kinosaalis.

Lapse õiguste programmi filme  saab vaadata Tallinnas Solarise ja Coca-Cola Plaza Apollo Kinos ning Tartus Athena keskuses, Elektriteatris ja Lõunakeskuse Apollo Kinos. Linastuste ajad leiab Just Filmi kodulehelt www.justfilm.ee . Samal veebilehel on märgitud iga filmi juurde ka soovituslik vanusepiirang, mis aitab lapse eale sobivat filmi valida.

Lapse õiguste programmi panid kokku Just Filmi, Justiitsministeeriumi, Sotsiaalkindlustusameti, Lastekaitse Liidu ja Õiguskantsleri Kantselei esindajad. Lapse õiguste programmi toetab ka Sotsiaalministeerium.

Kinos näeme!

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.