Tartu koolides saab plastkaardid asendada kohalike noorte loodud mÕpilaspiletiga

Õpilasfirmast välja kasvanud start-up Konnekt aitab kooliõpilastel vähendada plastkaartide kasutamist ning sellest nädalast saavad Tartu gümnasistid viibata koolisööklates ja -raamatukogudes mÕpilaspiletit.

Praeguse plastist õpilaspiletiga peavad noored oma isikut tuvastama nii bussis pileti valideerimiseks, kooli uksest sisse saamiseks, sööklas toidu saamiseks kui ka raamatukogus teoste laenutamiseks. Idufirma Konnekt tegevjuht ja 2021. aasta Wise’i 20 under 20 finalist Anita Algus peab seetõttu Konnekti väga vajalikuks rakenduseks. “90% noortest on oma plastkaarte koju unustanud. Mõelge, mis ebamugavused sellest tekivad, sest kui kaart maha unustada, tuleb bussis jänest sõita või ukse taga teist inimest oodata, et kooli või kontorisse saada. Samas telefon ei unune tänapäeval kellelgi lihtsalt maha,” ütles Algus.

Koostöös Tartu linnaga käivitas Konnekt mÕpilaspileti ehk mobiilse õpilaspileti pilootprojekti, mille käigus uuritakse, kuidas telefoni kaudu õpilaspileti kasutamine gümnasistide poolt vastu võetakse.

„Usun, et mÕpilaspilet võetakse noorte poolt väga hästi vastu, sest see muudab õpilaspileti kasutamise märkimisväärselt mugavamaks. Seetõttu oleme ka linnavalitsuse poolt olnud Konnektiga koostööks igati avatud ning aidanud kaasa, et mÕpilaspiletit oleks võimalik erinevate teenuste puhul kasutada,“ selgitas Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

1. novembrist saavad Tartu õpilaspileti omanikud kasutada Konnekti rakenduses tasuta mÕpilaspiletit. mÕpilaspilet hõlmab endas esialgu võimalust piiksutada telefoniga koolisööklates ja -raamatukogudes, kuid juba käib ettevalmistus lisada teenuste hulka ka bussis viipamine. See võimalus lisandub paketti esialgse plaani järgi 2022. aasta kevadel. Konnekt on mõeldud nii Androidile kui ka iOSile. "Alustame peagi ISIC kaartide implementeerimist ja uurime vaikselt ka uksekaartide turgu. Igatahes on valikuid palju ja kaarte peaaegu lõputult,” rääkis Algus.

Noored Hugo Treffneri Gümnaasiumi abituriendid on ise pilootprojekti lansseerimise üle väga õnnelikud, olles arendustööga vaeva näinud ligi poolteist aastat. “Ma olen igati digitaalsete lahenduste poolt, eriti kui see liidab süsteeme ning teeb neid efektiivsemaks. Ma arvan, et see on väga hea idee,” lisas Jaan Poska Gümnaasiumi direktor Mari Roostik.

Noored on oma tegutsemisaja jooksul korduvalt auhindu saanud. Roheideede konkursil Negavatt jõudsid nad kümne parima tiimi sekka, millega kaasnes 1000-eurone preemia. Samuti pääsesid noored 2021. aasta Eesti Parima Õpilasfirma otsimisel superfinaali. Konnekti tegevjuht Anita Algus jõudis aga tänavu ka Wise’i 20 under 20 listi, mille valimisel osalesid tippettevõtjad nagu Taavet Hinrikus ja Sir Richard Branson.

UPD. mÕpilaspileti funktsioonid ei tööta siiski enne neljapäeva või reedet (4.11.-5.11.). Anname kohe teada, kui asi jälle töökorras on.

ВложениеРазмер
Иконка PDF infokiri_koolidele.pdf87.8 КБ
Иконка PDF uldtehniline_kkk_koolidele.pdf60.71 КБ
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.