Tartu suurima gümnaasiumihoone rekonstrueerimine on jõudnud poole peale

Tartu Linnavalitsus
PRESSITEADE
05.02.2020

Tartu Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimistöödega ollakse graafikus ning töödega on jõutud poole peale. Äsja lõppes ka sisustuse ostmiseks ja paigaldamiseks korraldatud riigihange.

Tartu linnapea Urmas Klaas tunneb heameelt, et pikalt remondi ootel olnud koolimaja läbib rekonstrueerimise käigus põhjaliku uuenduse. „Mitukümmend aastat tagasi ehitatud Annelinna gümnaasiumi hoonest jäid rekonstrueerimise käigus alles vaid välisseinad. Tänapäevased õppemeetodid nõuavad ka uudset ruumilahendust ja sellest sügisest saabki koolipere alustada tööd kaasaegses avatud õppekeskkonnaga koolimajas,“ ütles Klaas.

Kaunase puiestee 68 asuvas koolimajas on lammutustööd lõppenud. Hoonele on paigaldatud uued aknad, valatud uued põrandad, ehitatakse vaheseinu ja on alustatud tehnosüsteemide ehitamisega.  Lisaks klassiruumidele ehitatakse välja avar fuajee ja raamatukoguala, garderoobid, spordisaalid ning vahetunni veetmise alad mitmel pool üle koolimaja.

Rekonstrueerimise järgselt saab koolimajast energiasäästlik liginullenergiahoone.

Kooli välialad ehitatakse nii, et need pakuksid õpilastele võimalikult palju liikumisvõimalusi. U-kujulise koolihoone sisehoovi rajatakse lava ning selle ette astmestik koos ronimisalaga. Sisehoovi saab kasutada nii õues õppeks kui ka vahetundide veetmiseks. Õuealale ehitatakse ka loodusliku muruga jalgpalliväljak, parkuurimisala, korvpalliväljakud, väline jõusaal ja kelgumägi.

Tartu linna suurima koolimaja, 9050 ruutmeetri suuruse Annelinna gümnaasiumi hoone rekonstrueerimine maksab ligi 10 miljonit eurot. Ehitustöid teeb Embach Ehitus OÜ, rekonstrueerimisprojekt on osaühingult Sirkel ja Mall.

Kogu koolimaja sisustamine klasside, söökla, garderoobi ja muu mööbliga läheb maksma üle 737 400 euro. Sisustuse hangib ja paigaldab riigihankel parima pakkumise teinud Saloni Büroomööbli AS

Annelinna gümnaasiumi hoone rekonstrueerimine lõpetatakse tänavu juulis ning hiljemalt 5. augustiks peab paigas olema ka ruumide sisustus.

 

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.